ОВА Е ГОЛОТ – Сензација во Палермо, Македонија ја елиминира Италија


Македонската фудбалска репрезентација направи сензација во Палермо совладувајќи ја домашната селекција на Италија со 1-0 во полуфиналето од баражот за СП во Катар и ќе игра финале со Португалија која беше подобра од Турција.


Нашата репрезентација одигра одличен натпревар на тактички план и во финишот со голот на Александар Трајковски ги елиминира европските прваци.
Средбата со Португалија ќе се одигра во Порто.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1