Ова е калуѓерката која роди син – а не ни знаела дека е бремена (Фото)


Триесетгодишната чесна сестра Роксана Родригез, по потекло од Салвадор а на служба во Италија, ги изненадила другите калуѓерки во манастирот и локалните свештеници кога минатата недела се породила, а родила синче кое го нарекла Франциско во чест на папата.

Сестрата Роксана тврдела дека не знаела оти е бремена – имала само силна болка во стомакот и со брза помош била пренесена од манастирот во болницата Риета во близина на Рим.

kalugerka-1

На социјалната работничка задолжена за нејзиниот случај и рекла дека е многу среќна и дека детето го смета за “дар од бога”. “Повеќе се чувствувам како мајка одошто како чесна. Решив да го наречам Франциско во чест на прекрасниот јужноамерикански папа”, рекла Роксана и додала дека има чувство на вина поради породувањето, но дека ќе го задржи и ќе го одгледа детето.

Единственото нешто што ја загрижува е публицитетот што му е даден на нејзиниот случај. Роксана, која се замонашила во септември, наводно забременила со “старата љубов” во Салвадор кога заминала да си го продолжи пасошот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1