Ова е љубов – фотографија на трудна жена болна од рак и нејзиниот сопруг (Фото)


Млад американски пар цека дете. Но во текот на бременоста на жената и откриле рак на дојката.

Прогнозите се позитивни и за мајката и за бебето, но жената морала да оди на хемотерапија за која лекарот тврди дека во овие недели на бременост во кои е жената нема да му штетат на бебето.

Жената е во 36 тата недела од бременоста. Поради хемотерапијата таа почнала да ја губи косата и морала да се истрижи ќелаво. Нејзиниот сопруг сакајќи да ја поддржи и утеши го сторил истото. Но пред целосно да се истрижи до гола кожа, избричил СРЦЕ НА ГЛАВАТА. Фотографиите ги поставил на интернет и наскоро станаа хит и добија огромна поддршка од луѓе низ целиот свет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1