Убиен тинејџер – десетици повредени во Каиро (Видео/Фото)


 

Едно лице е убиено, медиумите јавуваат дека се работи за тинејџер, а десетици беа повредени откако ескалираа анти-владините демонстрации во Каиро. Полицијата со солзавец се обиде да ги отстрани демонстрантите од Тахрир плоштадот.

протестите ескалираа и дошло до судир со полицијата откако претседателот Мохамед Морси со декрет си даде апсолутна власт до избирањето на новиот парламент.

убиен е Fathy Masoud, 15, а 60 се повредени откако насилниците го нападна седиштето на Муслиманското братство во Damanhour.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1