Ова е местото каде се сруши авионот


На местото на падот на воениот авион „супергалеб Г-4“ кај Ковачиќ остана кратер. Пилотот и копилотот успеале да се катапултираат од авионот, еден од нив загина, а другиот е во тешка состојба.

Авионот паднал во нива, а мештаните тврдат дека слушнале престанување на работа на моторот.

На самото место може да се види кратер, како и делови од авионот.

Една од најстрашните фотографии е катапултот кој е паднат во кратерот, како и кацигата на едниот пилот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1