Почина ѕвездата од Жикина династија


Српската актерка Јелена Јовановиќ Жигон почина вчера на 85-годишна возраст. Жигон почина во болница во Белград по кратко боледување, соопштија српските медиуми.

Таа е најпозната по улогата на Јелена во филмовите „ Жикина династија“. Во текот на својата кариера глумела во многу филмови, серии и театарски претстави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1