Ова е монструмот кои косеше луѓе на Менхетен


На интернет се појави снимка за која се тврди дека на неа се наоѓа напаѓачот кој денеска влетал со камион меѓу минувачите на велосипетската стаза во Менхетен и усмрти најмалку 8 луѓе.

Инцидентот се случил во близина на седиштето на локалната власт на Њујорк, област која се наоѓа во близина на Светскиот трговски центар.

Најмалку осум лица загинаа, а околу 15 се повредени на Менхетн во Њујорк, кога камионет движејќи се во спротивна насока на велосипедска патека прегази неколку луѓе, пред да удри во друго возило.

Њујоршката полиција соопшти дека возило движејќи се во спротивна насока на велосипедска патека прегазило неколку луѓе, пред да удри во друго возило. По ова возачот излегол од возилото и извадил имитација на огнено оружје, по што бил застрелан од полицајци и уапсен.

Презе

Полицијата информира дека инцидентот го третира како терористички акт, но не соопшти официјални податоци за бројот на загинати и ранети.

Инцидентот се случил пред зградата на елитна државна гиманзија во близина на седиштето на локалната власт на Њујорк, област која се наоѓа во близина на Светскиот трговски центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1