Ова е вистината за малата Медлин: Прво демантираа дека е во Парагвај, а потоа направија претрес


Како што напиша британскиот таблоид „Sun“, информацијата дека Медлин се наоѓа во Парагвај ја пласираше приватниот детектив Мираз Улах Али, а веднаш по овие тврдења е ангажиран Интерпол и уште неколку служби за пронаоѓање на исчезнатото девојче.medlin isceznata

Оваа информација се покажала како невистинита, откако сите служби излегле на терен и не успеале да ја најдат.

Откако британскиот таблоид ја објави веста за малата Медлин, полицијата веднаш ја демантираше информацијата. Но, сепак е откриено дека тие излегле на терен и го барале девојчето.

Инаку, девојчето сега би имало 12 години, а истрагата е неколку пати прекината поради недостаток на докази. Таа исчезна во 2007 година од хотел во Португалија, каде била на летување со семејството.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1