Ова може да ви го спаси животот – како да запалите оган само со батерија и ливче од мастика


Убаво е и корисно што повеќе да знаете за преживување во природата.batslik

Видеото кое ви го прикажуваме ќе ја разбуди вашата имагинација, односно како да запалите оган без запалка.

Се што ви е потребно е батерија и хартија од гума за џвакање.

Погледнете го трикот…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1