Ова може да ви го спаси животот – зафат што треба да се знае (Видео)


davenje hrana

Веројатно барем еднаш во животот сте се нашле во ситуација кога некој му “застанало” парче храна во грло.

Хајмлиховиот зафат обично ја решава таа ситуација, но што ако сте сами?

Што ако не постои никој кој може да ви помогне во тие моменти?

Затоа е добро да го знаете ова! Верувајте, ова ќе биде вашата најдобро вложена минута денес!

Повеќе на БабинЛек.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1