Ова не е виц: Зошто е Чак Норис толку јак – имал тренер Босанец (Фото)


Еден од најдобрите фитнес тренери на светот Самир Бечиќ ја раскажа приказната за тоа дека најсилниот холивудски актер Чак Норис од кој цел свет стравува, всушност добивал лекции од него.

samir1373886980670x0

Тој се запознал со Норис на една вечера на која ја договориле соработката, а според босанскиот тренер Норис и му признал дека тој е посилен од него.

„Додека разговаравме на шега ми каѓа дека сум посилен од него. Се насмеав и му реков дека го почитувам, но дека не сакам да се расправам околу тоа“, се нашалил Бечиќ кој 10 години живее и работи во Хјустон и бил тренер на многу познати личности.

Бечиќ требало да го тренира и глумецот Чарли Шин но, актерот побарал премногу ангажирање, нешто на кое што Бечиќ не бил подготвен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1