Ова не смеете да го игнорирате: Симптоми кои укажуваат на сериозно заболување


Сите понекогаш имаме некои симптоми кои сметаме дека ќе поминат сами од себе. Сепак доколку некои симптоми се јавуваат многу често, можат да укажуваат на постоење на сериозна болест, која мора навремено да се третира.

zp-simptomi_620x0Tешко наоѓате соодветен збор

Ако често незнаете да најдете соодветен збор, или наместо црвен капут –  изговорите црвена када мора да побарате лекарска помош, без разлика колку години имете. пореметувања во говорот и честа збунетост и конфузност симптоми  не се нормални во ниедна возраст и бараат адекватни испитувања, бидејќи често се предвесници на мозочен удар, причинет од исхемија(недостаток на кислород).

Рацете не ве слушаат, честа малаксаност во екстремитетите

Понекогаш ви изгледа како едната рака да е малаксана да не ја чувствувате или да неможете цврсто да го фатите предметот? Ако често ви се јавуваат овие симптоми секако дека мора да посетите лекар – може да станува збор за состојба пред мозочен удар.

Подуеност во стомакот и болкиГубење на сексуалната желба повеќе прочитајте на БабинЛек.мк

Share Button

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1