Ова се 10-те најубави жени на сите времиња


Во истражувањето на еден познат бренд, Британките ги избираа и најубавите жени на сите времиња. Еве како изгледа нивната листа.

Интересно е дека на оваа листа не се најдоа многу убавици кои секојдневно ги красат насловните страници и интернет порталите, туку сосема природни жени, од кои голем дел биле популарни некаде кон средината на минатиот век.

zeni najubavi
Испитаничките имаа за задача да направат листа на најубавите жени на сите времиња, а тие главно избираа актерски икони од златната холивудска ера кога не постоеше, денес веќе популарното, фотошоп “разубавување”.

Во текот на истражувањето испитаничките открија дека самодовербата е главен клуч за убавината, а повеќе од 50 отсто од испитаничките сметаат дека заљубените жени едноставно зрачат со атрактивност.

Британките велат дека токму овие се најубавите жени на сите времиња. Се сложувате ли и вие со нив?

Одри Хепберн

odri hepbern

Мерилин Монро
merlin
Грејс Кели
grejs-keli-1385985070-406401
Софија Лорен
sofija loren

Бијонсе
-bijonse2
Брижит Бардо
01_544Brigitte_Bardot
Џин Шримптон
djin srimptom

Кејт Мосkejt mos
Ава Гарднер
ava garner

Скарлет ЈохансонScarlett-Johansson-scarlett-johansson-8836740-1920-1200

karmin.tocka.com.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1