Ова се 7 наредби на Путин во случај на нуклеарна војна


Рускиот претседател Владимир Путин издал 7 наредби кои треба да се спроведат во случај на нуклеарна војна.

Имено, некои аналитичари тврдат дека отсуството на Путин од 11 дена има врска со нуклеарна закана кон Русија, па од таму произлегуваат и овие негови наредби и стратегии.putin satana raketa

Министерството за одбрана на Русија, известило дека Путин испратил опомена со САД и ЕУ со акцент дека британскиот премиер Дејвид Камерон мора под итно да биде отстранет. Во спротивно, ќе дошло до војна со катастрофални последици.

Причината за ваквото барање на Путин е поради сомневањето дека откако известувањата од службите откриле план за нуклеарен напад против Руската федерација од страна на премиерот Камерон, кој требало да се случи оваа недела.
На оваа информација треба да се додаде и фактот дека токму Камерон пред два дена изјави оти не сака трет мандат за премиер. Дали оваа негова одлука е последица на заканата од Русија или не, не е потврдено.

Од друга страна пак, не е откриено дали САД се соучесници на премиерот Камерон во овој планиран нуклеарен напад.

И повеќе од јасно е дека Руската федерација и САД се во војна,  со оглед на тоа што Обама изјавил дека санкциите против Русија ќе траат вечно.

Како одговор на оваа необична закана, Путин организирал состанок во тајниот подземен комплекс Јамантау, во планината Урал, разговарајќи за сите можни офанзивни, одбрамбени, тајни и психолошки мерки кои се потребни за спречување на војна. Во случај превенцијата да не успее, Руската федерација ќе го нападне Западот со целото достапно оружје, па и она нуклеарното.

Еве што сè претседателот Путин наредил во рамките на планот за подготовка за војна:

● Моментално отворање на 5.000 нови атомски засолништа во Москва чија изградба ја наредил претседателот Путин уште во 2010-тата година а кои се завршени во 2012-тата година.
● Евакуација на клучната опрема и пресопнал во овие засолништава.
● Поставување на нуклеарни балистички ракетни системи во најзападниот регион на Русија, Калининград.
● Воспоставување на стратешки нуклеарни бомбардери на Крим.
● Активирање на полната борбена подготвеност на сите воздушни сили на северозападот.
● Активирање на полната борбена подготвеност на десетици илјади војници кои ѝ припаѓаат на Северната флота и Западниот воен округ.
● Активација на сибирските противвоздушни сили.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1