Ова се идентитетите на приведените во вчерашното дивеење


Во вчерашните протести кои се одвиваа во Скопје приведени се следниве лица:palenje-kanc

Бранимир Ј. (34)

Сашо Р. (48)

Маријан Л. (38)

Исмет И. (46)

Сибел А. (23)

Дамјан Ј. (36)

Кристијан К. (22)

Вангел М. (30)

Жарко З. (41)

Филип Н. (30)

Горјан А. (23)

Крсте Г. (35)

За настанот и приведените лица е известен Јавниот Обвинител. Извршено е фотографирање на приведените лица по што ќе се изврши споредба со сликите извадени од снимениот материјал од крим техниката, пренесува Пресс 24.

Ќе се обезбеди видео материјал од Министерството за правда, safe city, и од медиумските куќи со цел да се утврди идентификување на сторителте на кривичното дело по челен 385 „Учество во толпа што ќе стори кривично дело“.

За оштетувањето на Министерството за правда и Канцеларијата на Претседателот е извршен увид од увидна екипа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1