Ова се професиите за кои има најмногу работа


 

Според податоците од бироата за вработување ширум светот ова се десетте професии кои се најбарани. Потребата за нив рапидно расте.

1 Биомедицински инженери 2 Аналитичари за мрежни системи комуникации и податоци
3 Преведувачи и толкувачи
4 Финансиски аналитичари
5 Медицински научници, но НЕ епидемиолози
6 Општи лекари
7 Дерматолози и козметичари
8 Биохемичари и биофизичари
9 Спортски тренери
10 Физиотерапевти

Факултети.мк

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1