Ова се уапсените кои му се заканувале на премиерот преку Фејс – еве што пишувале (Фото)


Полицијата во Србија уапсила двајца под сомнение дека преку социјалните мрежи упатиле повеќе закани кон животот на премиерот Александар Вучиќ и на неколку други министри во Владата на Србија.500milan-malenovic-dejan-kr

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, во одвоени акции уапсени се М.М. (1963) и Д.К. (1971) поради сомнение дека сториле кривично дело- загрозување на безбедноста.

Одземени им се компјутерите, а осомничените со кривични пријави приведени се во Вишото јавно обвинителство во Белград.25000pretnje-smrcu-pretnje-

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1