Оваа недела очекувајте повторно снег


Променливо облачно со локален дожд најавуваат метеоролозите од денес, кој кон крајот на денот и преку ноќта ќе поминува во снег, во крајните западни делови.ladno

Ќе дува засилен ветер од југозападен правец.

Според информациите од УХМР од среда се очекува опаѓање на дневната температура што ќе предизвика врнежите на некои од повисоките места и на планините да преминат во снег.

Кон крајот на неделава се очекува заладување и врнежи од снег и на некои пониски места.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1