Оваа песна ќе ја претставува Србија на Евровизија!


Сања Вучиќ, пејачката од групата ЗАА ќе ја претставува Србија на Евровизија оваа година во Шведска изведувајќи ја песната „Goodbye (Shelter)“
sanja-vucic-620x350-43950
Комплетен автор на песната во која се зборува за насилството врз жените е Ивана Петерс, а Сања во Столхом ќе пее на англиски јазик.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1