Возилото удрило и се превртувало: Детали за несреќата во која почина 5 годишно дете


Страшна несреќа видендов ја потресе македонската јавност. Во 14 часот и 50 минути на патот Прилеп-Градско, пред крстосницата за селото Дреново, се случи сообраќајка во која Форд Фиеста со велешка регистрација со која управувал 42-годишниот С.Д. од Демир Капија, изгубила контрола, удрила во брегот од десната страна и се превртела.nesrekja soobrakjajka policija pat

За жал, на лице место починало пет годишно детенце, сопатник во возилото, додека со тешки повреди се здобил самиот возач, 67-годишната М.Д. која била во автомобилот, како и 67-годишниот И.Д. на кој веднаш му била пружена помош од страна на Итната медицинска помош која веднаш дошла на местото на несреќата.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1