Оваа секс бомба била маж – го сменил полот и сега сака да стане мис на светот (Видео)


23 годишната Амелија Малтепе е родена како маж во муслиманско семејство во Бангладеш. Во Торонте се преселила во 2009 година, а три години подоцна се решава да го промени полот.

amlia1Сега се надева дека оваа година ќе стане мис на светот. Студентката на менаџмент, живеела со својот дечко Чарлс, кој не знаел дека таа е родена како машко. Кога дознал, бил изненаден, но тоа не ги променило неговите чувства кон Амелија.

Иејзините родители, не можеле лесно да го прифатат фактот дека нивниот син го променил полот, но сепак на крај и тие ја прифатиле реалноста.

amlia4

Сега Амелија работи како модел, а нејзините фотки се на онлајн порталот, “Toronto san”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1