ВИДЕО: Песната со која Даниел настапил на Охридскиот фестивал во 2009 година


danieliksДаниел Кајмакоски, Македонецот кој со својот ангелски глас и скромност ги освои срцата на целиот Балкан и во 2009 година настапил на Охридскиот фестивал со песната “Нежна ко принцеза”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1