Овој човек верува дека е реинкарнација на Исус – го следат стотици жени (Видео/Фото)


Инри Кристо се обидува да го постигне изгледот кој синот Божји го имал, облекувајќи се во необична облека, имајќи необичен поглед кон капитализмот, па дури и кон Божик што предизвикувало да биде уапсен од полицијата преку 40 пати.

article-0-1A777E0700000578-595_964x643 Тој има „стотици следбеници“ од целиот свет, вклучувајќи ги Велика Британија и Франција,  како и САД, а од 1979 година патувал низ 27 земји од светот заедно со следбениците кои живееле во неговата „црква“ надвор од Бразилија.

XU*5206304

Повеќето од нив се жени, а најстарата, Абевере има 86 години, следејќи го цели 32 години.

XU*5206196

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1