Овие 15 компании нудат работа во Македонија и странство


Македонски Телеком АД – Скопје е еден од водечките светски телекомуникациски оператори и како дел од Deutsche Telekom групацијата овозможуваме кариера во меѓународно опкружување. Кога еден тим на стручни, креативни и исполнителни вработени работи заедно, резултатите и можностите се големи и бескрајни. Затоа нашиот имиџ е претпознатлив, а нашата компанија е посакуван работодавач како помеѓу младите стручњаци така и кај оние со повеќегодишно искуство. Ако сакате да бидете дел од оваа динамична компанија, сега ја имате можноста да ни се придружитеoglas rabota vrabotuvanje

Специјалист за развој на GPON пристапна мрежа

НИКОБ – Aгенцијата за обезбедување лица и имот, е основана во 1998 година во Скопје и е првата судски регистрирана компанија за обезбедување во Македонија. Лојалноста, стабилноста и професионалноста се главните одлики на компанијата од почетокот на нејзиното работење. Тоа беше единствениот предуслов НИКОБ 15 години да е број еден Aгенција за обезбедување на имот и лица во Македонија.

Поради проширување на својот тим, НИКОБ објавува оглас за вработување на:

МАГАЦИОНЕР

HOTEL JOBS IN DUBAI

http://www.vrabotuvanje.com.mk/jo…/hotel-jobs-in-dubai/24449

HOTEL JOBS IN QATAR

http://www.vrabotuvanje.com.mk/jo…/hotel-jobs-in-qatar/24450

Компанијата Asteria World Work има потреба од Шанкери и Келнери/ Келнерки.

Индустријата за месни преработки “СОЛЕТА” постои и започна со работа кон крајот на 1996 година, на која приказна и претходи повеќегодишно искуство, труд, работа и амбиции да се создаде капацитет за преработка на месо и производство на македонски месни производи.

Во моментов, ИМП Солета има потреба од проширување на својот тим, на позиција:

ПРЕХРАНБЕН ТЕХНОЛОГ
http://www.vrabotuvanje.com.mk/jo…/prehranben-tehnolog/24358

Optimum HR е агенција со број на лиценца 08-11026/1 издадена од Министерство за труд и социјална политика за вршење на дејност за посредување при вработување во земјава и во странство со наплата.

ВРАБОТУВАЊЕ ВО КАТАР!
Вработување во бутици за брендирана облека.
Позиција: SALES REPRESENTATIVE !
http://www.vrabotuvanje.com.mk/j…/sales-representative/23063

Вработување.Ком, во соработка со компанија која се занимава со дигитален принт во широки формати, објавува оглас за вработување на

ГРАФИЧКИ ДИЗАЈНЕР
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job…/grafichki-dizajner/23480

Компанијата Endava има потреба од .NET Developer.

Компанијата Hill International doo има потреба од Product Engineer.

“Garden Spa” – ново изграден, модерен и луксузен хотел, со сопствен СПА центар и атрактивна локација, има потреба да вработи персонал на позиција:

РЕЦЕПЦИОНЕР/ КА
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-ad…/recepcioner–ka/24332

СПЕЦИЈАЛ – пекарско-слаткарска фирма со 20 годишна традиција и искуство во овој сегмент, објавува оглас за работа на позиција:

МАГАЦИОНЕР
http://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/magacioner/24338

Студио Модерна има потреба од:

АГЕНТ ЗА ЛИЧНА ПРОДАЖБА

Во продажен салон во Тетово
http://www.vrabotuvanje.com.mk/…/agent-za-lichna-prod…/24342

Компанијата Kiğılı има потреба од Sales Assistant.

ГЛОБАЛВОРК ИНТЕР е агенција за посредување при вработување во земјата и странство со наплата, со број на лиценца 08-4792/5 издадена од Министерство за труд и социјална политика. Нуди ангажман во ветеринарни клиники во Дубаи.
http://www.vrabotuvanje.com.mk/…/veterinarni-kliniki-…/24349

 

Press24.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1