Падна и министерството за правда на Англија– Анонимуси го срушија како поддршка за Асанж


Веб-сајтот на Министерството за правда на Велика Британија е под напад на хакери. Анонимуси ја преземаа одговорноста за нападот на  justice.gov.uk, го сториле во знак на одмазда за обидите за апсење на основачот на Викиликс  Џулијан Асанж.


анонимуси успешниот хакерски напад го објавија на Твитер

“# OpFreeAssange: Tango down! http://www.justice.gov.uk/ [500 iternal server eror] [#anonimus # wikilliks] “

Сепак сајтот на министерството брзо се опорави од нападот и сајтот е сега функционален, но анонимуси праќаат закана – ,,гувернере чекај не,,

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1