Tag Archives: anonimusi

Анонимуси го пронајдоа човекот кој ја уценувал Аманда поради што се самоуби (Видео)

Анонимуси тврдат дека го пронашле, го идентификувале и го објавиле името и адресата на 32 годишниот маж од Ванкувер , кој ја уценувал малата Аманда Тод, се до степен кога посрамено девојчето  извршило самоубиство.

______________________________________________________________________________________________________

Анонимуси му свртеа грб на Викиликс – не го поддржуваат веќе

Хакерската група анонимуси се дистанцираше од Викиликс, тврдејќи дека сајтот ја изгубил смислата и станал премногу фокусирани на личните страдања на нејзиниот основач, Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен портпаролот на Анонимуси додека бил на видео чет (Видео)

  Берет Браун е уапсен додека со уште неколку лица бил на видео конференција преку интернет. Сите можеле да чујат и видат како полицијата упаднала во неговиот стан. Се слушало ,, лежи доле,, спушти ги рацете,,

______________________________________________________________________________________________________

Срушени милиони сајтови во светот – недостапен повеќе од 4 часа и MKnews

Лице поврзано со хакерскиот колектив Анонимуси ја презеде одговорноста за  хакерскиот напад на големиот GoDaddy.

______________________________________________________________________________________________________

Операција ослободи го Асанж – Анонимуси го срушија сајтот на Интерпол

  Активисти на групата Анонимуси тврдат дека го срушиле веб сајтот на Интерпол и на Британската полиција како дел од кампањата за ослободување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

ВИДЕО: Анономуси со едукација како да го измамите новиот систем за набљудување „TrapWire“

Доколку не сакате владата да го следи секој ваш чекор преку модерната технологија за скенирање на лицето, а истовремено не би употребиле чекан или сличен алат со кој би ги искршиле сите камери околу вас, Анонимуси можат да ви помогнат.

______________________________________________________________________________________________________

Падна и министерството за правда на Англија– Анонимуси го срушија како поддршка за Асанж

Веб-сајтот на Министерството за правда на Велика Британија е под напад на хакери. Анонимуси ја преземаа одговорноста за нападот на  justice.gov.uk, го сториле во знак на одмазда за обидите за апсење на основачот на Викиликс  Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1