Операција ослободи го Асанж – Анонимуси го срушија сајтот на Интерпол


 

Активисти на групата Анонимуси тврдат дека го срушиле веб сајтот на Интерпол и на Британската полиција како дел од кампањата за ослободување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж.

Неколку твитер профили на активисти на оваа група објавија дека Интерпол е срушен. Овој сајт беше недостапен од 9:18 pm GMT.

Хакерите исто така тврдеа дека ја срушиле и страната на агенцијата за организиран криминал СОКА.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1