Tag Archives: sajt

Српски хакери го блокирале НАТО

„Мала пажња“ им дале хакери од Србија на компјутерските системи на Алијансата во Брисел, како одмазда за бомбардирањето на Србија од 1999 година. Командниот штаб бил блокиран седум дена.

______________________________________________________________________________________________________

Срушени милиони сајтови во светот – недостапен повеќе од 4 часа и MKnews

Лице поврзано со хакерскиот колектив Анонимуси ја презеде одговорноста за  хакерскиот напад на големиот GoDaddy.

______________________________________________________________________________________________________

Го умреа Морган Фриман

Уште една лажна вест за смрт на познат актер – овој пат го умреа Морган Фриман. Ај што го умреа човекот туку направиле и профил на фејсбук РИП Морган Фриман која веќе има 18.000 лајкови.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски сајт каде може да пријавите насилство

„Реагирај – сподели приказна, спречи насилство“. Ова е новиот сајт каде сите граѓани било жртви или сведоци на насилство можат да пријават.

______________________________________________________________________________________________________

Избришан сајтот gossipgirlskopje – по масовната реакција на граѓаните

По масовната реакција на граѓаните избришан е сајтот gossipgirlskopje каде авторот напишал дека тоа е сајт каде се ќе биде обелоденето. Имам уши на сите страни ништо нема да може да се сокрие – беше напишано на сајтот каде беа објавувани фотографии со полно име и презиме од млади деца  – тинејџери, а одоздола по […]

______________________________________________________________________________________________________

Тинејџери македонци жигосани на интернет сајт – ќе реагира ли некој

Ова заслужува секаква осуда. Доколку сметате и вие дека не е соодветно споделете за да се изврши притисок за итна рекација.  

______________________________________________________________________________________________________

Операција ослободи го Асанж – Анонимуси го срушија сајтот на Интерпол

  Активисти на групата Анонимуси тврдат дека го срушиле веб сајтот на Интерпол и на Британската полиција како дел од кампањата за ослободување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Клип од Азис осамна на сајтот на московски суд – хакери во знак на поддршка за Пуси риот

Хакери ја пробиле официјалната веб страница на Московскиот суд кој ги осуди трите членки на групата Пуси Риот на две години затворска казна.

______________________________________________________________________________________________________

Македонки заработуваат од интернет секс и до 2.000 евра дневно!!!!

За одбрана клиентела на само три сајта  Siti of Love, Eskortik, Indipendent eskort servis, пронајдовме огласи во кои девојките се детално опишани со ценовик и телефонски броеви.

______________________________________________________________________________________________________

Оглас за работа во Македонија – се бараат девојки, но ИСПРАТЕТЕ ТОПЛЕС ФОТО ?!?!?! што ли ќе работат овие девојки???

Нов македонски интернет портал за дружење за возрасни, како и содржина за возрасни, бара да ангажира девојки од 18 до 40 години,без предрасуди,со слободен стил на размислување, без табуа. ?!?!?!

______________________________________________________________________________________________________

Косовски хакери влегле во сајтот на бендот „Белградски синдикат“

Наместо музика, на сајтот на група „Белградски синдикат“ се слуша пеење на хоџи, а членовите на бендот, велат дека нивната интернет страница е „хакирана“ веќе трет пат во последните десет дена.

______________________________________________________________________________________________________

Македонски хакери го срушија сајтот на Албанскиот Претседател

Македонски хакери на срушиле веб страницата на претседателот на Албанија Бамир Топи.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1