Го умреа Морган Фриман


Уште една лажна вест за смрт на познат актер – овој пат го умреа Морган Фриман. Ај што го умреа човекот туку направиле и профил на фејсбук РИП Морган Фриман која веќе има 18.000 лајкови.

На профилот пишува дека починал вчера во 5 часот попладне, но оваа информација не е потврдена од ниту еден релевантен сајт или новинска агенција.

Еве што стои на фејсбук профилот

At about 5 p.m. ET on Thursday, our beloved actor Morgan Freeman passed away due to a artery rupture. Morgan was born on June 1, 1937. He will be missed but not forgotten. Please show your sympathy and condolences by commenting on and liking this page.

Share Button

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1