Tag Archives: pocinat

Лекар нашол починат скопјанец пред поликлиниката „Јане Сандански“

Вчера попладне, дежурен лекар од поликлиниката „Јане Сандански“ во населбата Аеродром во Скопје пронашол починато лице. Лекарот телото го забележал околу 19 часот на паркингот на поликлиниката.

______________________________________________________________________________________________________

МВР: Разузнавачот сам си пукал во срцето – не е убиство

Разузнавачот Јонче Груевски не бил убиен, потврди МВР по направените анализи. Според информациите, Груевски во петокот вечерта сам се застрелал во срцето. Од МВР не излегуваат со информиации дали станува збор за самоубиство или несреќен случај, пишува Прес24.

______________________________________________________________________________________________________

Разузнавач најден мртов во канцеларија со прострелна рана– убиство или самоубиство?

Јонче Груевски, припадник на Агенцијата за разузнавање попладнево во 15 часот се здобил со прострелна рана од која починал на лице место, јавува плус инфо.

______________________________________________________________________________________________________

Го умреа Морган Фриман

Уште една лажна вест за смрт на познат актер – овој пат го умреа Морган Фриман. Ај што го умреа човекот туку направиле и профил на фејсбук РИП Морган Фриман која веќе има 18.000 лајкови.

______________________________________________________________________________________________________

Парична казна за докторката од Ѓорче

Докторката Ксенија Мојсовска која беше дежурна кога пред поликлиниката во Ѓорче Петров почина човек без да му биде укажана лекарска помош доби парична казна 20 насто од плата во рок од три месеци.

______________________________________________________________________________________________________

Изел сендвич во кој имало стршлен и умрел за 10 минути

Дејан Штрбаќ (40), хармоникаш од Панчево, умрел пред два дена од убод од стршлен, пред очите на другарите и неговиот роден брат.

______________________________________________________________________________________________________

Суспендираната лекарка во болница – со нарушено здравје поради преголем стрес

Според информациите лекарката Ксенија Мојсовска поради преголемиот емоционален стрес со нарушена здраствена состојба и покачен притисок била хоспитализирана вчера попладне.

______________________________________________________________________________________________________

Сител: Докторката од Ѓорче спасувала живот на дете кога скопјанец почина пред влезот на поликлиниката

Скопјанецот Ѓуреци Севдаи, во изјава дадена за тв Сител тврди дека докторката од Ѓорче не е виновна бидејќи во тие моменти го спасувала неговиот син.

______________________________________________________________________________________________________

Суспендирана лекарката која остави човек да умре пред поликлиниката во Ѓорче – може да ја изгуби и лиценцата за работа

Суспендирана е Др. Ксенија Мојсовска, која беше дежурен лекар во моментот кога 71 годишен скопјанец падна и почина пред поликлиниката Ѓорче Петров.

______________________________________________________________________________________________________

T-Mobile испраќал сметки на починат корисник

Е во ова денешно профитно лудило телекомуникациските компании не знаат што прават. Три дена по смртта на Дарел Далзиел, неговиот син се јавил во T-Mobile, за да го откаже телефонот на татко си, се наведува во извештајот на KCBS news.

______________________________________________________________________________________________________

Почина Војо Гркланов – 4 та жртва на пожарот во Струмица

На Клиниката за хирушки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје, изутрината почина уште едно лице. 54-годишниот Војо Гркланов од стумичкото село Вељуса, им подлегна на повредите здобиени во пожарот кој избувна на 23 јули во местото Чамчифлик кај Струмица, јавува МИА.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Третата жртва на пожарот бил доброволец – не го дочека раѓањето на своето прво дете

Мите Ѓеорѓиев на 30-годишна возраст трагично, но храбро го изгуби својот живот спасувајќи го локалното население во Струмица. Доцна синоќа почина волонтерот Мите Ѓеоргиев, помагајќи доброволно да не се прошири пожарот.

______________________________________________________________________________________________________

30 годишниот Митко им подлегна на повредите од пожарот во Струмица – 3 жртва

Синоќа во градската болница во Скопје,  почина уште едeн од повредените во пожарот кај Струмица. 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев им пофлегнал на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Видео сведоштва Струмица: Пено со последни сили се обидел да си го спаси братот – двајцата загинаа во пожарот

Со последни сили Пено Стојанов се довлечкал до колегите за да побара помош за својот постар брат. Вистинска драма се случувало синоќа на струмичкиот рид кога огнената бура ги приклешти луѓето што го гаснеа пожарот.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – критичниот момент во струмичкиот пожар

На оваа видео снимка поставена на youtube се гледа критичниот момент кога огнот се проширил и ги зафатил двата рида. Моментот кога беа повредени и работниците на Македонски Шуми од кои двајца, браќа им подлегнаа на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

Среда – Ден на жалост во Струмица

Прогласен ден на жалост во Струмица поради трагичната смрт на двајцата вработени во Македонски Шуми кои го загубија животот во пожарот кој вчера ја зафати Струмица.

______________________________________________________________________________________________________

Почина и братот – Втора жртва на пожарот во Струмица

Попладнево на повредите подлегна и 45-годишниот Пено Стојанов од село Рич, вработен во ЈП Македонски шуми, објавува струмичката ТВ Вис која се повикува на извори од Градската болница од Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Почина еден од повредените во пожарот во Струмица – 2 се уште критични

  Еден од повредените во вчерашниот пожар во Струмица пред половина час им подлегна на повредите.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1