Лекар нашол починат скопјанец пред поликлиниката „Јане Сандански“


Вчера попладне, дежурен лекар од поликлиниката „Јане Сандански“ во населбата Аеродром во Скопје пронашол починато лице. Лекарот телото го забележал околу 19 часот на паркингот на поликлиниката.

Се утврдило дека починатиот е 72 годишниот Воислав И. Полицијата извршила увид на местото. Телото на починатиот ќе биде предадено на семејството.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1