Tag Archives: поликлиника

Лекар нашол починат скопјанец пред поликлиниката „Јане Сандански“

Вчера попладне, дежурен лекар од поликлиниката „Јане Сандански“ во населбата Аеродром во Скопје пронашол починато лице. Лекарот телото го забележал околу 19 часот на паркингот на поликлиниката.

______________________________________________________________________________________________________

Парична казна за докторката од Ѓорче

Докторката Ксенија Мојсовска која беше дежурна кога пред поликлиниката во Ѓорче Петров почина човек без да му биде укажана лекарска помош доби парична казна 20 насто од плата во рок од три месеци.

______________________________________________________________________________________________________

Судот на честа одлучи – нема одземање на лиценцата на докторката од Ѓорче

Нема повреда на одредбите од Кодексот на медицинарите и нема основа за делимно или трајно одземање на лекарската лиценца

______________________________________________________________________________________________________

Суспендираната лекарка во болница – со нарушено здравје поради преголем стрес

Според информациите лекарката Ксенија Мојсовска поради преголемиот емоционален стрес со нарушена здраствена состојба и покачен притисок била хоспитализирана вчера попладне.

______________________________________________________________________________________________________

Сител: Докторката од Ѓорче спасувала живот на дете кога скопјанец почина пред влезот на поликлиниката

Скопјанецот Ѓуреци Севдаи, во изјава дадена за тв Сител тврди дека докторката од Ѓорче не е виновна бидејќи во тие моменти го спасувала неговиот син.

______________________________________________________________________________________________________

Суспендирана лекарката која остави човек да умре пред поликлиниката во Ѓорче – може да ја изгуби и лиценцата за работа

Суспендирана е Др. Ксенија Мојсовска, која беше дежурен лекар во моментот кога 71 годишен скопјанец падна и почина пред поликлиниката Ѓорче Петров.

______________________________________________________________________________________________________

Не ги апсете бајачките ни требаат!!! – позагрижени се за нашето здравје од некои лекари !!!!!!!

Не ги ,,кудете,, бајачките и гатачките дека скапо наплаќале – скапо не чини и здравството – го плаќаме секој месец, иако не го користиме секој месец – а кога ќе ни притреба за зорт аман – помош немаааааа

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанец паднал и починал пред поликлиниката во Ѓорче – ниту еден лекар не мрднал од својата удобна столица за да му помогне

Пациент на кој сеуште не му се знае идентитетот, очигледно не се чуствувал добро и се упатил кон поликлиниката во Ѓорче Петров. Пред самиот влез на клиниката му се слошило и паднал – никој не излегол да му помогне од лекарите – човекот си починал пред влезот на клиниката.

______________________________________________________________________________________________________

Поликлиниката Букурешт ја укина дежурната служба – граѓаните поим немаат

Поликлиниката „Букурешт“ која беше дежурна поликлиника каде за недај боже се носеа децата во текот на ноќта, повеќе не функционира.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1