30 годишниот Митко им подлегна на повредите од пожарот во Струмица – 3 жртва


Синоќа во градската болница во Скопје,  почина уште едeн од повредените во пожарот кај Струмица. 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев им пофлегнал на повредите.

Тој беше еден од 5 тешко повредени во пожарот на 23 јули во Струмица кои беа пренесени во болницата Св. Наум Охридски“ во Скопје.

На Клиниката се наоѓаат уште 2 повредени. Еден од нив е во критична состојба. Другото лице е во стабилна општа состојба.

Во пожарот животот го загубија и браќата Стојкови вработени во „Македонски шуми“.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1