Македонски хакери го срушија сајтот на Албанскиот Претседател


Македонски хакери на срушиле веб страницата на претседателот на Албанија Бамир Топи.

Доцна синоќа на официјалната страница на албанскиот претседател осамна македонско знаме а над него испишано – ,, Macedonian Security Crew,,

 Претпоставките се дека се работи за македонска хакерска група. Хакерите не наптавиле друга штета на сајтот, не избришале содржини ниту пак оставиле навредливи пораки.

единствена порака која ја оставиле дека рушењето на сајтот на претседателот е ,,вратка,, за албанската група на хакери која влезе во сајтот на МВР.

Tags: , , , , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1