Ова е ВИДЕО снимката од бомбашите на седиштето на Мајкрософт во Атина


Грчката полиција ја пушти во јавност снимката од безбедносните камери на седиштето на Мајкрософт во кое беше фрлена бомба.

На снимката се гледа дека бело комбе привалува низ стаклената врата – во обид што подлабоко да навлезе во зградата. Потоа се гледа како 3 мажи од кој еден со моторџиска кацига на главата истура бензин во просторијата.

Просториите на Мајкрософт беа дигнати во воздух со 150 литри бензин кој напаѓачите го потпалиле и избегале од местото.

Во инцидентот немаше повредени, но беше направена значителна материјална штета поради која Мајкрософт го затвори седиштето во Атина.

Tags: , , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1