Tag Archives: srusen

Операција ослободи го Асанж – Анонимуси го срушија сајтот на Интерпол

  Активисти на групата Анонимуси тврдат дека го срушиле веб сајтот на Интерпол и на Британската полиција како дел од кампањата за ослободување на основачот на Викиликс Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Хотелот Гранд Палас во Њу Орлеанс, срушен по шест децении постоење

Хотелот Гранд Палас во Њу Орлеанс беше демолиран од страна на градските власти со образложение дека на истото место треба да биде изградена болница.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1