Уапсен портпаролот на Анонимуси додека бил на видео чет (Видео)


 

Берет Браун е уапсен додека со уште неколку лица бил на видео конференција преку интернет. Сите можеле да чујат и видат како полицијата упаднала во неговиот стан. Се слушало ,, лежи доле,, спушти ги рацете,,

Берет е самопрогласен портпарл на Анонимуси во видео порки ја преземаше одговорноста за хакерските напади на Виза и Мастеркард

Уапсен е во неговиот дом во Далас и префрлен во простории на FBI. Сеуште нема официјална информација зошто е уапсен. Медиумите шпекулираат дека тој јавно му претел на агент на FBI.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1