Tag Archives: chat

Објавила статус ,, има некој во куќата, викнете полиција,, и исчезнала (Фото)

Исчезнувањето на Кара Алонги загрижи многу корисници на социјалните мрежи. Веста за нејзиното исчезнување се проширила како вирус и во полицијата се јавиле да пријават 6000 граѓани.

______________________________________________________________________________________________________

Проверете си – Фејсбук случајно објавил приватни пораки на Timeline ???

Фејсбук изгледа направи нов сигурносен пропуст, бидејќи некои корисници на „Времеплов“(„Timeline“) се појавиле со нивните приватни пораки од чет(chat).

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен портпаролот на Анонимуси додека бил на видео чет (Видео)

  Берет Браун е уапсен додека со уште неколку лица бил на видео конференција преку интернет. Сите можеле да чујат и видат како полицијата упаднала во неговиот стан. Се слушало ,, лежи доле,, спушти ги рацете,,

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Роби Вилијамс му се појавил на chat на непознато момче и му ја пеел новата песна

Младиот Adam Houabi си бил на интернет на сајтот кој се вика “Четрулет,, одеднаш му се појавил видео прозор, а од другата страна бил лично Роби Вилијамс.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1