Tag Archives: uapsen

Видео: Еве како се апсеше Нинџа – одреден му е 30 дена притвор

Вчера околу 17 часот на ул. “Фуштанска“ во Скопје од страна на полицијата лишено од слобода е лицето А.В.(32) викан „Нинџа“ од Скопје.

______________________________________________________________________________________________________

Градоначалникот на Љубљана пуштен од притвор – трае истрагата (Видео)

Лидерот на словенечката опозиција и градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ е пуштен на слобода, откако утринава беше уапсен и во притвор беше неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен градоначалникот на Љубљана и неговите синови

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јаковиќ и неговите два сина Јуре и Дамијан се уапсени под сомневања за корупција во врска со еден од најголемите корупциски скандали во Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

Дилерот кој бегаше по кровови од полиција е синот на Џими од Горска

  Дваесет и едно годишниот Анџело, бил приведен во Штип, откако полицијата добила сознанија дека продава дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Глумел пилот – возел патници низ Европа – го уапсиле дури по една година

Како на филм – италијанот Андреа Сирло се преставувал како пилот – дури имал и пилотска униформа и фејсбук профил каде објавувал случки од ,,пилотирањето,,

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен синот на најголемиот балкански нарко бос

Косовската полиција го уапсила Елвис Келменди, син на балканскиот наркобос Насер Келменди, јави приштинската телевизија Клан Косово.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен портпаролот на Анонимуси додека бил на видео чет (Видео)

  Берет Браун е уапсен додека со уште неколку лица бил на видео конференција преку интернет. Сите можеле да чујат и видат како полицијата упаднала во неговиот стан. Се слушало ,, лежи доле,, спушти ги рацете,,

______________________________________________________________________________________________________

Научникот кој го истражуваше Титаник е педофил – му нашле 22.000 слики од детска порнографија

Почитуван океански научник кој беше меѓу првите кој го истражуваше Титаник имал 22.000 слики со детска порнографија на компјутерот.

______________________________________________________________________________________________________

Њу Џерси: Градоначалникот на Трентон, уапсен поради корупција

Градоначалникот на главниот град Трентон, на сојузната држава Њу Џерси, во неделата бил уапсен под обвинение за корупција, за наводно примање мито во текот на прикриената Стинг операција, соопштија властите.

______________________________________________________________________________________________________

Глумел таен агент за да не плати крофна?!

Еден Американец одлучил да глуми полицаец за да не плати крофна.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен зошто го пофалил Брејвик на Фејсбук

 Обвинетиот Филип Хорн (44), е осомничен за предизвикување расна омраза откако јавно на својот фејсбук профил го пофалил масовен убиец Андерс Брејвик.

______________________________________________________________________________________________________

Шверцал кокаин за да собере пари за лекување

Бугарски цариници заплениле комбе со српски регистарски таблички на граничниот премин со Турција.

______________________________________________________________________________________________________

Наместо на хот лајн – свртел во полиција и ја викнал полицајката на секс – уапсен е (Видео)

Триесет и две годишниот Американец Џошуа Басо е уапсен затоа што заѕвонел на бројот на итна служба и флертувал со полицајките.

______________________________________________________________________________________________________

Сакал да се качи во авион со 27 змии – уапсен е

Бразилец беше уапсен на интернационалниот аеродром во Орландо, поради тоа што сакал да прошверцува 27 змии и да ги продаде во својата родна земја.

______________________________________________________________________________________________________

Македонец притворен во Грција – им го закачил знамето Вергина на зградата на полицијата

Македонец роден во Солун притворен откако го поставил знамето со шеснаесет зрачното сонце врз централното седиште на полицијата, информира Светскиот Македонски Конгрес

______________________________________________________________________________________________________

Британец плаќал на родители за да им ги пипка децата – за пари и храна го преставувале како ,, добриот чичко,,

Џорџ Чарлс Стеитс 67 годишен е уапсен во Варна, Бугарија. Џорџ е од Англија, а по него имало европска потерница – Се барал за педофилија.

______________________________________________________________________________________________________

Видео; Брејвик 2 дел – уапсено лице во Чешка, планирал напади по урнекот на Брејвик

Чешката полиција уапси 29 годишен маж, кој подготвувал терористички напад во Чешка по урнекот на Брејвик.

______________________________________________________________________________________________________

Убиецот на двајцата лихвари од Македонија уапсен во Доминиканска Република

Пораталот Хој од Доминиканската Република објавува дека е уапсен Ѓорѓи Топаловски, извршител на двојно убиство кој беше баран и преку Интерпол.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1