Глумел пилот – возел патници низ Европа – го уапсиле дури по една година


Како на филм – италијанот Андреа Сирло се преставувал како пилот – дури имал и пилотска униформа и фејсбук профил каде објавувал случки од ,,пилотирањето,,

Полицијата успеала да го уапси на аеродромот во Торино но дури откако се симанл од авионот во кој се возел во кокпитот како трет пилот на релација Минхен-Торино.

Полицијата го рпатела некое време. Тој со фалс документи од „Ер Доломит”, во сопственост на „Луфтханза”, подолго време си летал во патнички авиони низ Европа како трет пилот. Во лажните документи имало и име според кое полицијата открила и лажен фејсбук профил со 400 пријатели,

Оваа приказна потсетува на филмот „Улови ме ако можеш“ кога го уапсиле соработувал – рекол дека е невработен, ја одвел полицијата на местото каде ги чувал своите униформи, разни картички и прирачник од теорија за летање.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1