Tag Archives: pilot

Глумел пилот – возел патници низ Европа – го уапсиле дури по една година

Како на филм – италијанот Андреа Сирло се преставувал како пилот – дури имал и пилотска униформа и фејсбук профил каде објавувал случки од ,,пилотирањето,,

______________________________________________________________________________________________________

Летва пијана жена пилот сакала да вози авион со 254 патници

Австралиската компанија ,, Кантас ервејз,, ја суспендирала жената пилот која се обидела да полета со авион полн со патници додека била под видно дејство на алкохол.

______________________________________________________________________________________________________

Се урнаа 2 британски воени авиона – загина пилот, по 2 се трага

  Се урнаа два авиона на британското воено воздухопловство. Еден пилот загинал.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1