Дилерот кој бегаше по кровови од полиција е синот на Џими од Горска


 

Дваесет и едно годишниот Анџело, бил приведен во Штип, откако полицијата добила сознанија дека продава дрога.

-Бегајќи им на полицајците, Анџело скокнал од покривот на една шупа во двор од куќа и си ја повредил ногата, по што бил пренесен во Штип­ска­та болница. Од него била одземена и најлонска кеса, во која имало растителна ма­те­ри­ја, најверојатно марихуана, пишува Вест.

Анџело беше пријавен на конкурсот за вработување на полицискислужбеници кој го распиша МВР. Доколку ги поминеше тестовите ќе беше единствениот полицаец црнец во Македонија, пишува весникот. Ан­џе­ло П. е син на педесет и осумгодишниот Нигериец Симон П. – Џими, познат од рек­ла­ма­та за “горска” вода, кој во Македонија живее од 1977 година.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1