Tag Archives: droga

Уапсена десетчлена група шверцери на дрога, оружје и експлозив

Десетчлена криминална група на чело со Стеван Богданич (47) синоќа беше уапсена, по налог на обвинителството за организиран криминал. Истите се осомничени за трговија со оружје, експлозивни направи и дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Соби за легално дрогирање во Германија!? Погледнете како изгледа тоа

Во главниот град на Германија, Берлин отворени се соби за легално консумирање на дрога. Таканаречените „Консумрауме“ (соби за консумација) служат за подготовка и легално користење на дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Затвореници си се дрогираат во затворот во Штип – дрога имаат за извоз

Во штипскиот затвор беа пронајдени 19 ќеси со непозната материја, за која се претпоставува дека е марихуана. Ова е 3 случај да се најде дрога во затворот за период од само 5 месеци, информира МВР.

______________________________________________________________________________________________________

Дилерот кој бегаше по кровови од полиција е синот на Џими од Горска

  Дваесет и едно годишниот Анџело, бил приведен во Штип, откако полицијата добила сознанија дека продава дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Скандал во Ниш: Наставничка по биологија 15 години издрогирана држела часови

Наставничката по биологија, Александра Миливојевиќ (40) во основното училиште „Крал Петар Први“, признала пред Високиот суд во Ниш, дека веќе петнаесет години била под дејство на наркотични супстанци.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се дрогирал со различни дроги и сликал – еве која дрога каква слика дала

Брајан Сандерс со експеримент дошол до неверојатно откритие: во зависност од дрогата што ја користел, се менувал неговиот сликарски стил, комбинација на боја, форми и облици…

______________________________________________________________________________________________________

Го терала 10 год син да провалува во куќи за да може да си купи дрога

Жена од Вашингтон заврши зад решетки, бидејќи го присилувала нејзиниот 10-годишен син да провалува по домови и да краде пари, за да таа може да си купи дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Лек против зависност од дрога !?

Зависноста од морфиум и хероин може да се блокира со делување врз имунолошките рецептори во мозокот, уверуваат австралиски научници.

______________________________________________________________________________________________________

Најопасната дрога на светот: Ја блокира слободната волја, брише меморија… Дали таа е причина за „Бетмен“ масакрот?

Стеблото од Borrachero (Brugmansia X candida, Datura candida) е украсено со прекрасни бели и жолти цветови кои висат на тенки гранки и ја кријат тајната за која знаат само неколкумина од Јужна Африка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Украл 1,5 милиони и сите пари ги потрошил на дрога

Ивица Адамовиќ од српскиот град Аранџеловац за 4 месеци ограбил 16 банки, коцкарници и локали.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: „Крокодил“, „Луда мачка“ и „Волшебен змеј“ – дроги убијци

Опасните дроги што ги тресат Америка и Европа го загозуваат и Балканот. Крокодил“, „Луда мачка“ и „Волшебен змеј“ се нови синтетички дроги што експресно го уништуваат организмот.

______________________________________________________________________________________________________

Ужас: Новороденчиња во Србија се одвикнуваат од дрога!?!

  Сурова реалност  на Клиниката за гинекологија и акушерство во Војводина. Околу десет новороденчиња годишно животот го започнуваат со одвикнување од дрога.

______________________________________________________________________________________________________

Нова ,,Барби,, дрога за слабеење и сексуална желба

На црниот пазар по ботоксот и пластичната хирургија се појави и нов производ популарно наречен ,,барби дрогa,, овaсупстанца се вбризгува под кожата и помага во слабеење, потемнување на кожата и зголемување на сексуалната желба.

______________________________________________________________________________________________________

Нова дрога на пазарот – „Барби дрога“ за слабеење, темен тен и сексуална желба

На илегалниот пазар, по ботоксот и пластичната хирургија, се појави новиот производ популарно наречен „Барби дрога“, кој помага при затемнување на тенот, слабеењето и ја зголемува сексуалната желба.

______________________________________________________________________________________________________

Екстази – само 10 апчиња создаваат амнезија и оштетување на мозокот

Корисниците на Екстази поспоро размислуваат и имаат симптоми на прв стдиум на деменција. Од само 10 таблети за една година настапува губење на помнењето – амнезија.

______________________________________________________________________________________________________

Европејците секојдневно шмркаат по 356 килограми кокаин

Единствената научна соработка укажа на неколку важни факти за потрошувачка на дрога во Европа.

______________________________________________________________________________________________________

Ценовник за дрога во школскиот двор

На влезот покрај Прехранбрено-угостителското училиште во Чачак, бил забележан графит со цени на наркотните средства, кои што се продавале покрај дворот на ова училиште.

______________________________________________________________________________________________________

Запленет 12 тони хашиш вреден 360 милиони евра – Бугарија

Полицијата во Бугарија пронашла и запленила 12 тони хашиш кој е проценет дека вреди 360 милиони евра. Се претпоставува дека дрогата пристигнала со брод на некое од пристаништата на црното море.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1