Видео: Украл 1,5 милиони и сите пари ги потрошил на дрога


Ивица Адамовиќ од српскиот град Аранџеловац за 4 месеци ограбил 16 банки, коцкарници и локали.

Влегувал и со вперен пиштол го собирал прометот. За 4 месеци се офајдил за околу 1,5 милиони динари. Сите пари ги потрошил на дрога.

Самиот во полициската станица изјавил дека дневно трошел по еден ипол грам хероин и парите му биле неопходни.

Фатен е и ќе му се суди – може да заработи од 3 до 15 години затвор.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1