Видео: Тотален дебакл – летало на НАСА не успеа ни да се одлепи од земја


Вселенско летало се сруши во вселенскиот центар Кенеди.

При обидот за лансирање леталото едвај се одлепи од земја па се преврте и се запали.  нема повредени. Се испитува причината поради која паднало леталото.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1