Tag Archives: letalo

Фото: Погледнете ги најновите фотографии на Сатурн и Титан

Леталото на американската вселенска агенција „Касини“ сними нови фотографии на Сатурн и неговиата најголема месечина Титан, покажувајќи ги нивните спектакуларни бои и промени во сезоната.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Тотален дебакл – летало на НАСА не успеа ни да се одлепи од земја

Вселенско летало се сруши во вселенскиот центар Кенеди.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1