Глумел таен агент за да не плати крофна?!


Еден Американец одлучил да глуми полицаец за да не плати крофна.

Клејтон Швеј од Флорида се одлучил на ваков чекор бидејќи забележал дека полицајците во униформа не го плаќаат кафето, ручекот и крофните во локалите кои ги посетуваат бидејќи најчесто ги добиваат како „честење“.

Швеј во ова видел одлична прилика и во еден локал ги излажал вработените дека е агент на тајна задача. На една од вработените тоа и било сомнително па му побарала идентификација, но кога тој не сакал да им ја покаже тие повикале вистинска полиција.

Швеј сега е уапсен за изнуда и глумење полицаец.

Една крофна чини помалку од еден долар.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1