Tag Archives: anglija

Падна и министерството за правда на Англија– Анонимуси го срушија како поддршка за Асанж

Веб-сајтот на Министерството за правда на Велика Британија е под напад на хакери. Анонимуси ја преземаа одговорноста за нападот на  justice.gov.uk, го сториле во знак на одмазда за обидите за апсење на основачот на Викиликс  Џулијан Асанж.

______________________________________________________________________________________________________

Британец плаќал на родители за да им ги пипка децата – за пари и храна го преставувале како ,, добриот чичко,,

Џорџ Чарлс Стеитс 67 годишен е уапсен во Варна, Бугарија. Џорџ е од Англија, а по него имало европска потерница – Се барал за педофилија.

______________________________________________________________________________________________________

Прва Мис Свет родена по ин витро пат?

Шарлот Холмс, претставничка на Англија на овогодинешниот избор за Мис на светот, сонува да стане првата мисица, кој е родена со помош на потпомогнато оплодување или народно речено ин витро.

______________________________________________________________________________________________________

Идеална вечер за Кејт е кога му готви на принцот Вилијам

Идеална вечер за војводката од Кембриџ,  Кетрин е да подготвува вечера на својот сопруг, принцот Вилијам.

______________________________________________________________________________________________________

Банкомат во Англија делел дупло пари – Англичаните се испотепале

  Банкомат на банката Lojds TSB во Ипсвич се расипал вчера вечерта. Сите кои подигнале пари по затварањето на филијалата добиле дупла сума од онаа што ја побарале.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: 270.000 вредна јахта летна во воздух, милионерот спасен во последен миг

Јахта вредна 270,000 фунти летна во воздух и потона за само 15 минути. Бизнисменот кој ја поседувал јахтата е спасен само неколку минути претходно. 61 годишниот Paul Ward, и неговиот екипаж морале да скокнат во водите на англискиот канал за да се спасат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1