Прва Мис Свет родена по ин витро пат?


Шарлот Холмс, претставничка на Англија на овогодинешниот избор за Мис на светот, сонува да стане првата мисица, кој е родена со помош на потпомогнато оплодување или народно речено ин витро.

Според британските медиуми, 23-годишната убавица е родена благодарение на ин витро оплодување програма во која влегла нејзината мајка во 1988 година откако осум години не можела да остане бремена.

“Ниту јас ниту сестра ми Луси немаше да бидеме тука денес, без помош на професорот Винстон. Му го должиме својот живот и ќе бидам воодушевена доколку би станала првата Мис на свет која е родена со вештачко оплодување”, изјавила Холмс.

На натпреварот за Мис на светот кој ќе се одржи на 18 август во Ердос, Внатрешна Монголија, младата Англичанката ќе се натпреварува за титулата со 119 девојки од целиот свет.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1