Tag Archives: izbor

Водич за избор на одело

Можете да го купите  и најскапото одело на светот, но доколку не е  ваш стил можете да изгледате навистина смешно. Од друга страна, доколку направите добар избор без разлика на цената, ќе бидете кул и современи.

______________________________________________________________________________________________________

Зошто секогаш завршувате со погрешен?

Доколку имате константно чувство дека сте магнет за погрешни мажи, можеби и имате право. Постојат одредени модели на размислување  кои постојано ги повторувате, a претставуваат причина зошто постојано завршувате со погрешни.

______________________________________________________________________________________________________

Машко или женско? Плаќаат за да го изберат полот на детето при вештачко оплодување

Стотици жени кои се во програмата за вештачко оплодување во САД плаќа илјадници долари за да го изберат полот на нероденото дете.

______________________________________________________________________________________________________

ИЗБОР ВО ОХРИД – Кралицата на убавината ќе патува во Австралија

Викендов во Охрид се одржа избот на Кралица на убавината, и во конкуренција од десет девојки триумфираше 22- годишната прилепчанка Сандра Лазеска.

______________________________________________________________________________________________________

Прва Мис Свет родена по ин витро пат?

Шарлот Холмс, претставничка на Англија на овогодинешниот избор за Мис на светот, сонува да стане првата мисица, кој е родена со помош на потпомогнато оплодување или народно речено ин витро.

______________________________________________________________________________________________________

10 годишно девојче само ќе одлучи која религија ќе биде

10 годишно девојче од Есекс, Британија, чии родители се разведени и се од еврејско потекло, ќе избира сама дали ќе се крсти и ќе биде христијанка или ќе остане со еврејската вера.

______________________________________________________________________________________________________

Во Скопје ќе се бира мис и мистер на градот

Освен мис на Македонија, мис на охридското езеро, струшка убавица, ромска убавица – сега и градот Скопје ќе си има свои мисс и мистер.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1